Klárka Kony Konečná a Petr Goro Němec se potkali roku 2007 a začali spolu tvořit písničky, o nichž se snad dá říci, že jsou folkové (Goro skládá muziku a Kony texty). Toto autorské duo na sebe nabalilo v roce 2009 basistu Ríšu Plška a mandolínistu Pavla Zwickera.

V roce 2013 s kapelou začíná laškovat dobrista Martin Makin Mikl. Během následujícího roku z kapely odchází madolíňák Pavel (jeho P v názvu kapely jsme vyřešili jednoduše, začali jsme Makinovi říkat Pakin). Koncem roku 2015 se do kapely „vnutil“ i hráč na banjo Robert Fanoš Hrůza. (Už jsme si na něj zvykli, ale protože furt mluví, raději mu nedáváme mikrofon).

Během našeho muzikantského soužití jsme se podívali do semifinále Porty v Řevnicích i v Ústí, Upírka nám zní na rádiu Samson, živě jsme si zahráli v rádiu Proglas, absolvovali jsme nesčetné množství festivalů a klubových koncertů. Během roku 2017 jsme natočili vytoužené CD s názvem Kolem nás a v letošním roce titulní píseň z tohoto alba obsadila krásné 7. místo v soutěži Talent Country radia.

Momentálně žije Goro v Ostravě, Klárka v Brně, Ríša v Otrokovicích, Makin v Dešné u Zlína a Fanoš v Pardubicích – a i přes to stále tvrdíme, že jsme zlínská kapela. A náš největší úspěch? Když se kapele podaří sejít na zkoušce 🙂

Klárka "KONY" Konečná - mandolína, zpěv

klarka_konecna

Jediná a tím pádem nejkrásnější žena v kapele. Hrou na folkové nástroje (flétny, whistle, vejce a triangl), ale i nástroje bluegrassové (kytara, mandolína, Fanoš) nám neustále dokazuje svou všestrannost a hudební talent. Poznáte ji podle toho, že ve většině Kappřích písní zpívá (neboť je jediná, koho jsou ostatní ochotni poslouchat). V kapele KaPPR působí již od pravěku. A od té doby, co bylo vynalezeno písmo, píše Kappří texty.

Petr "GORO" Němec - kytara, zpěv

goro

Od pohledu oslík ze Shreka, od poslechu nadaný a neúnavný kytarista. Autor většiny melodií a cíl většiny kappřích vtípků. Rád se druží a rád ponocuje. Ač má téměř atletickou postavu, sní a vypije toho víc, než ostatní členové kapely dohromady. Neustále dotírá novými melodiemi a úpravami a prý umí hrát i na foukací harmoniku. Jeho hlas i kytarové vyhrávky jsou v kapele již od počátku.

Richard Plšek - basa, zpěv

richard_plsek_2

Ríša je ten, kdo má největší nástroj z kapely. Nikdo mu to však nezávidí, protože tahat se s kontrabasem rozhodně není žádná sranda. S Ríšou však sranda je, i když působí jako největší flegmatik a bručoun. (Zřejmě chce oklamat fanynky.) Všichni Kappříci ho bezmezně milují, protože vaří dobře, vaří rád a vaří furt. V kapele má největší důvěru, a proto moderuje dění na pódiu (teda pokud ho nepřeřve jiný nejmenovaný člen kapely).

Martin Mikl - dobro, zpěv

martin_mikl

Makin je nejmladším členem kapely. Snad právě proto ještě nepochopil, jak se drží kytara a hraje na ni na ležato. A říká tomu dobro. Působil v mnoha hudebních tělesech, ale pouze Kappři přežili jeho sopránový zpěv, při kterém praskají skleničky, a tak v kapele zůstal. Tváří se zodpovědně a profesionálně a občas takový opravdu je. Velkou měrou se podílí na aranžmá písní a s oblibou obscénně přetextovává Kappří songy.

Robert "FANOŠ" Hrůza - banjo, zpěv

hruza

Banjista, který víc kecá, než hraje. V hlasitosti i frekvenci slov předčí i Gora (a to už je co říct). Do kapely KaPPR se vnutil a kapela se s jeho přítomností definitivně smířila, když po pár letech natáčela CD. Snaží se prosadit i jako textař, avšak Klárka ho do svého rajónu nechce pustit. Tak to zkouší alespoň se zpěvem (když mu ooomylem necháme zapnutý mikrofon). Neustále nutí kapelu k bluegrassové transformaci, ale zatím se spíše transformuje jeho hra na banjo do alternativního folku Kappříků.